דף הבית >> מוכנות לכיתה א
 
מוכנות לכיתה א לא רק לילדים עם הפרעות של קשב וריכוז, מוכנות לכיתה א זהו הכלי החזק ביותר עבור תלמיד או תלמידה חדשים אשר עוברים מהחמימות של גן הילדים אל מסגרת בית הספר, מוכנות לכיתה א מקנה כלים טובים עבור כל השלבים הבאים, גם לאחר השנה הראשונה ואפילו עד לשלב התיכון.
מוכנות לכיתה א
חוות דעת אמיתיות
מוכנות לכיתה א הסדנה של אורלי טרבלסי
פרטי התקשרות עם אורלי טרבלסי, מוכנות לכיתה א
Facebook
אתם מוזמנים להכיר את אורלי ואת הסדנה שלה | מוכנות לכיתה א
בטעינה ...
חוות דעת אישית | דרור ממליץ
כאשר נפגשתי עם אורלי ולמדתי על עיסוקה הנהדר לפני הצילומים, הרגשתי את הדרך בה היא מציגה את סדנת מוכנות לכיתה א בכזאת אהבה, הרצון שלה לתת לילדים את ההזדמנות להתחלה טובה, עם ביטחון, עם כלים משמעותיים לשלב המסגרת הכל כך שונה משלב הגן ע"י מוכנות לכיתה א בסדנה של 10 מפגשים.
אורלי בעלת ניסיון רב שנים בתחום מוכנות לכיתה א, עיקר עבודתה הייתה עם גילאיי התיכון, היא מספרת שבשלב זה הילדים מגלים שיעמום ממסגרת הלימודים הרגילה, אורלי גילתה את הצורך להקנות הרגלים טובים וחזקים כבר בשלב הגן ממש לפני העלייה לכיתה א.
לכן יצרה את הסדנה מוכנות לכיתה א, בה אורלי מזהה את החולשות ואת החוזקות של כל תלמיד או תלמידה, ובכך מעניקה כלים מדוייקים המסייעים לילדים לעלות שלב עם בטחון גבוה וכך גם עם הצלחות והישגים טובים.
מוכנות לכיתה א
מומלץ לעשות איבחון מקצועי ולשקול לקחת את הילד לעשות מוכנות לכיתה א, בשביל הביטחון העצמי והעצמת היכולות האישיות של הילד, אשר יבואו לידי ביטוי גם בשנים שלאחר כיתה א.
כאשר הילד שלכם דורך על סף גן חובה לראשונה מפעמת בכם התחושה שהילד שלכם, הפרח שלכם, כבר גדל, בקרוב הוא יכנס לכיתה א, ההתרגשות בעיצומה, אתם רוצים שהשנה האחרונה של הילד לפני כיתה א בגן, תהיה שנה משמעותית, שנה מבגרת, שנה שהילד יצבור בה הרבה חוויות חיוביות ומעצימות בכדי שיגיע לכיתה א עם ארגז כלים להתמודדות עם בית הספר מצד אחד ומצד שני עם מגוון חוויות טובות שנשארו לו מגן הילדים.
כיצד תוודאו שהילד שלכם מגיע כמה שיותר מוכן לכיתה א ?
מהי מוכנות לכיתה א
בכדי להבטיח שהילד הקטן שלכם יגיע מוכן לבית הספר, כדאי שתבטיחו שהוא יעבור במהלך שנתו האחרונה לגן מוכנות לכיתה א, במסגרת מוכנות לכיתה א הילד ללא ספק יצבור ידע וניסיון שיהיו הכרחיים לו בבית הספר בכלל ובכיתה א בפרט, מוכנות לכיתה א מתקיימת במגוון של בתי ספר או מרכזים קהילתיים. היא נותנת לילד טעימה מכיתה א עצמה שמסתכמת בלימוד הומאני וראלי של מקצועות הבסיס בכיתה א, מוכנות לכיתה א חושפת את הילד ללימוד האותיות, חיבור וחיסור, סימני פיסוק ועוד, מלבד ההכנה האינטלקטואלית, הילד יעבור גם התנסות בעבודה בקבוצת לימוד ויתורגל בהכנת שיעורי בית.
מדוע חשובה מוכנות לכיתה א ?
המעבר מגן הילדים לבית הספר הוא משמעותי וקשה לרוב הילדים, בית ספר הוא מקום גדול והגן לעומתו הוא חממה של ממש, מלבד זאת, המעבר בין סדר היום הגמיש יותר של הגן לסדר היום הנוקשה יותר של כיתה א שכולל בתוכו ישיבה ולמידה בשיעורים דורש מהילד להפגין מאמץ רב, מאמץ זה יכול להיות מתיש וקשה יותר כאשר הילד מגיע ללא מוכנות לכיתה א בדבר מהותה של כיתה א בבית הספר.
לסיכום, אם אתם מעוניינים להקל על המעבר של ילדכם מהגן לכיתה א, רשמו אותו לתכנית מוכנות לכיתה א של אורלי טרבלסי, הילד ללא ספק יגיע מוכן יותר לבית הספר בכל הרבדים ויכולת ההסתגלות שלו תהיה טובה יותר, בכדי להבטיח לילדכם את הטוב ביותר, פנו עוד היום ורשמו את הילד לסדנא המיוחדת של אורלי, כך שהלב שלכם יהיה שקט, מוכנות לכיתה א בקבוצה קטנה כך שכל ילד יכול להתבלט כבר מההתחלה ואורלי תוכל ממש לאבחן כל ילד בנפרד ולעזור לכל ילד בקבוצה לפרוח.